03 – 09 Mayıs 2021 Haftalık Burç Yorumları

03 – 09 Mayıs 2021 Haftalık Burç Yorumları

Bu hafta İkizler burcu transitleri başlıyor. Merkür ve ardından Venüs gezegeni ikizler burcundan güçlü geçiş yapacak. Kova burcundaki Jüpiter ve Satürn ile üçgen ardından Neptün gezegeni ile kare açı yapacaklar.

Dünyada ve ülkemizde para piyasalarında değişimler, birden bastıran sıcaklar, hava yollarında sorunlar, bozulan ve heyecan yaratan uçaklarla alakalı haberler gündemde olacak.

Ülkemizin 12. Evini aktif hale getiren gezegenler birbirleri ile çıkarları ters düşen kişilerin eteklerindeki taşları dökerek sansasyonlar yaratmasına sebep olabilir.

 

Koç

21 Mart / 20 Nisan

Günlük hayatı rutin ve sıkıcı bulmaya başlarsınız. Bir yerlere gitmek, merak ettiğiniz konularda daha fazla araştırmacı davranmak istersiniz. Diğer taraftan sabit kişiliğiniz de daha fazla öne çıkar ve bugüne kadar elde ettiklerinize de sıkı, sıkıya sarılırsınız. Hayatınıza yeni ve güçlü bir enerjinin akışını kolaylıkla hissedeceksiniz. Bugüne kadar elde ettiğiniz bilgileri daha fazla insana duyurmak ve kendinizi tanıtmak adına fırsatlar yakalarsınız. Yabancı ülkelerle alakalı işler, kişiler gündeme gelir. Sevgilisi ile aralarında mesafe olanlar için haber alma veya vuslat zamanı olabilir. Sürpriz buluşmalar gerçekleşir, duygular akar. Arkadaşlıklara daha fazla yönelmeye başlarsınız. Arkadaşlarınıza samimi duygularınızı en içten hali ile ifade etmeye başlarsınız. Dost ilişkileri daha sağlam olarak devam eder. Hasta yakınlarınızla ilgilenir, çocuklara ilgi gösterirsiniz. Karşı cins ilişkileri de daha fazla öne çıkar. Sevgili ile daha fazla beraber olmak için her fırsatı değerlendirirsiniz. Hayallerinize daha fazla odaklanır ve destekçiler ararsınız.

 

Boğa

21 Nisan / 21 Mayıs

Duygularınızla mantığınız arasında denge kurabilecek bu sayede gerçekleşmesini istediğiniz hedeflerinize daha kolaylıkla adımlar atabileceksiniz. En yakınınız kadınlarda dâhil olmak üzere çevrenizdeki kadınlarla hiçbir rekabetin olmadığı, karşılıklı fikirsel alışveriş, yardımlaşma ve dayanışmanın olduğu bir süreçtir. Aile, ev, mal, mülk konularıyla ilgili gelişmeler ya da olumlu değişimlerde yaşanabilir. Bu dönemde kendinizi oldukça iyi hisseder, çevreniz ile sorun yaşamazsınız. Dengeli ve uyumlusunuz. Tüm yakınlarınızdan destek görürsünüz, çok sevdiğiniz biri ile uzun saatler geçirebilirsiniz. Her konuda samimi ve rahat olduğunuzdan sosyal çevre ve iş ilişkileri oldukça iyi şekilde yürür. Hediyeler alma ve verme zamanıdır.  Kendiniz için istediğinizi başkaları içinde istemeye sebep olacağından tüm çevrenizde hayranlık uyandırabilirsiniz. Endişe duyduğunuz sizi hırpalayan bir konuda güzel bir haber almanız sayesinde hafta boyunca pozitif enerji ve sevinç ile dolup, taşacaksınız. Kendinizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak oldukça rahat hissedeceksiniz.

 

İkizler

22 Mayıs / 22 Haziran

Kargaşalı durumlar içinde bulunsanız bile duygularınıza kapılmadan tarafsız davranışlar içinde olacağınız bir süreç sizi bekliyor. Hayatınızı zora sokan, boğuştuğunuz sorunlarla daha güçlü savaşmak adına bir mola verirsiniz. Samimi, yardımsever ve neşeli halinizi hiçbir şeyin bozmasını istemeyeceksiniz. Müşkül durumda olanlara el uzatacak bu sayede korunup, kollandığınızı hissedeceksiniz. İş ilişkileri, gurup çalışmaları olumlu yürür. Sürüncemede kalan konular hızla yoluna girer. El attığınız her konudan kazançlı çıkan olursunuz. Karşı cinsle olan ilişkiler memnuniyet verici şekilde gelişir. Sizi uzun zamandır beğenen ama açılmaya çekinen biri kolaylıkla açılabilir. Eski dostlarla bir araya gelme fırsatları yakalar adeta kendinize terapi uygularsınız. Bu süreçte uzun vadeli güzel ve verimli arkadaşlıklarda kurulur. Ben duygunuzdan sıyrılır ve kendinizi düşündüğünüz kadar başkalarını da düşünürsünüz. Yardım etme eğiliminiz çoğalır ve zorda olan birinin ihtiyaçlarını karşılamak için kolları sıvarsınız.

 

Yengeç

23 Haziran / 22 Temmuz

Olayları, insanları ve her şeyden önce kendinizi kontrol edebilirsiniz. Bu sayede daha dingin bir kafa ile her tür konuyu daha iyi analiz edebilirsiniz. Geçmiş yıllarda kaçırılan bazı fırsatlarında gündeme gelebilme olasılığı olacağı gibi eski aşklarınızla alakalı da haberler alabilir onlarla iletişime geçebilirsiniz. Kendinizi anlama ve zaaflarınızı fark edebilme zamanıdır. Zaaflarınızdan kurtulurken başkalarına da yardım eder ve huzurunuzu arttırmaya çalışırsınız. Yeni tanışmalar, sürekli haberleşmeler ve birçok haber hafta boyunca sosyal temponuzu hızlandırır. İstediğiniz hedeflere ulaşabileceğiniz önemli tanışmalar sizi bekliyor. Özellikle kadınlarla ilişkiler ve iletişim mükemmel bir şekilde gelişir. İkna yeteneğinizin yüksek olduğu bu süreçte olmasını istediğiniz her ne konu varsa başka insanların desteğini kolaylıkla yanınızda bulursunuz. İnsanlara daha sıcak davranırsınız. Karşılığında ilgi ve sevgi alırsınız. Kendinizi neşeli, sevecen hissedecek ve etrafınıza da o şekilde yansıyacaksınız. Kadınlar arasında popülariteniz artar ve daha fazla aranır, sorulursunuz. Maddi anlamda da fırsatların kapınızı çalması olasıdır.

 

 

Aslan

23 Temmuz / 22 Ağustos

İçinizdeki güzel duygular kendiliğinden kolaylıkla akar ve sevdiklerinizden de aynı karşılığı almaya başlarsınız. Yakınlaşma isteği duyduğunuz, beğendiğiniz kişilere daha kolay yaklaşır onlarında size açılmasını sağlarsınız. Almayı istediğiniz bazı şeyler sürpriz bir şekilde hediye olarak gelebilir. Bir şeyi düşünürsünüz ve düşündüğünüz şeyler anında oluşur. Bu nedenle çok istediğiniz şeyleri bu süreçte sıkça tekrarlamalısınız. Yeni başlangıçlara adım atarsınız fakat tam olarak ne olduğunu anlamayabilirsiniz. Kendinizi oldukça olumlu hissettiğiniz ve bu olumlu hissedişi yakınınızda olan herkese yaydığınız bir süreçtir. Diğer zamanlara göre alışveriş yapmaya daha meyilli, ayrıca daha güzel görünmek adına birçok değişiklik yapmaya istekli olursunuz. Bu değişimler de genelde olumlu sonuçlanır. Aile ilişkileri sosyallik ve aşk ilişkileri sorunsuz olarak yürür. Yardımlaşma ve sevgi zamanıdır. Yakın arkadaşlarla bir araya gelir oldukça hoş vakitler geçirişiniz. İçinizdeki aşk isteği alevlenir ve karşı cinsle daha kolay yakınlaşmanın yollarını bulursunuz. Özel olduğunuzu hissetmek ve size bu duyguyu yaşatan kişiye yoğun sevgi sunmak istersiniz.

 

Başak

23 Ağustos / 22 Eylül

Çevrenizdeki kadınlardan bol haber alır bu haberler sayesinde hem mutlu olur hem de heyecanlı anlar yaşarsınız. Etrafınıza karşı sevecen, neşeli ve hayat dolu bir enerji yollarsınız. Sempatik ve uyumlu, çevrenizdeki herkese her anlamda pozitif davranışlar sergilediğiniz bir zaman dilimidir.  İçinizdeki sevgi dalgası hayatın her alanına yansır. Özünüzde var olan fakat ortaya çıkarmakta zorlandığınız özelliklerinizi daha rahat bir şekilde çıkaracak ve her anlamda başarıya odaklanacaksınız. Büyük bir gayret göstermeseniz bile birçok olanak kapınızda kendiliğinden belirmeye başlayacak. Duruşunuz sağlam olacak ve ne yapmanız gerekiyorsa hiçbir tereddüt göstermeden hızlı kararlar alacaksınız. Yapabileceklerinizin bilincinde olarak önemli görüşmeler gündeme gelecek ve yeni bir konuda anlaşma sağlayarak başkalarından da güçlü destekler alacaksınız. Karamsarlıktan uzak ne istediğinizi gayet iyi biliyorsunuz. İçinizi kaplayan pozitif duyguları birlikte olduğunuz herkese yansıyarak en olumsuz ve ümitsiz bir olayı dahi pozitife çevirir sevinç ve mutluluklar içinde olursunuz.

 

Terazi

23 Eylül / 22 Ekim

Duygularınızı gayet net bir şekilde ifade edersiniz. Özellikle karşı cins ile herhangi bir sorun varsa tatlı dille konuşarak olmasını istediğiniz her şeyi karşı tarafa ılımlı bir dille anlatırsınız. Bayan arkadaşlar ile zaman geçirme, konuşma ihtiyacı duyar, sohbetler yaparsınız. İnsanların sıkıntılarını dinleyip kendinize ait geçmişe dair sorunlarınızı çok net ortaya koyar, bir şekilde kendinize ve dostlarınıza psikoterapi uygularsınız. Arkadaşlar, akrabalar, yakın ve uzakta olan herkesin aklına gelirsiniz ya da onları düşünerek iletişim kurma isteğine girersiniz. Akıl ve duygularınız uyum içindedir. Anlatmak istediklerinizi kısa bir süre içinde dile getirir ve destekçiler bulursunuz.  Bazen de hoşuna giden bir konu hakkında saatlerce konuşabilirsiniz. Telefon, mail ve iletişim araçları sürekli aktif haldedir. Birçok kişiden beklemediğiniz haberler alırsınız. Bu haberlerin çoğu iyi ve sizi eğlendirecek türdedir. Fikirlerinizi uygulamaya koymak açısından oldukça güzel bir süreçtir. Çevrenizdeki herkesle aranızda güzel konuşmalar ve haberlerin geçeceği güzel bir süreç sizi bekliyor.

 

Akrep

23 Ekim/ 21 Kasım

Kendi rahatınızdan ve mutluluğunuzdan öte sevdiklerinizin isteklerine yönelecek ve onların mutluluğundan derin haz duyacaksınız. Kadınlardan da faydalar görebilirsiniz. Her anlamda popülaritenizin arttığı bir süreçtir. Aşk teklifleri alabilir, karşı cins tarafından beğenildiğinizi derinden hissedebilirsiniz. Geçmiş de yaşadığınız üzüntüleri kabul ederek önünüze bakmak için büyük bir istek duyarsınız bu şekilde kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlarsınız.  Geçmişe ait sorunlarınız ve sürüncemede kalan konular varsa bu süreçte kolaylıkla halledersiniz. Duygularınız ve amaçlarınız uyum içinde olur ve sizi rahatlatır. Yapıcı ve güçlü bir enerji sayesinde her tür işinizi ve ilişkinizi kolaylıkla yoluna sokma fırsatları sağlarsınız. En basit bir konuyu dahi en derinine kadar araştırma isteğiniz yoğun olacağından ele aldığınız tüm zor işlerde verim ve başarı sağlarsınız. İnsanlarda güven uyandırır, kendinizin ve başkalarının hayat tecrübelerini göz ardı etmeyerek birçok girişimde olumlu olarak kullanırsınız.

 

Yay

22 Kasım / 21 Aralık

Gelecek adına yenilenme, plan ve program yapma zamanıdır. Başkalarının isteklerine karşı kapalı kalır, adeta kimsenin sesini duymazsınız. Kendi isteklerinize ve içinizden gelen sese yönelik davranırsınız. Bu süreçte etrafınızda bulunan insanlar bencilleştiğinizi düşünebilirler. Aslında altında yatan neden sizin geçen bir yılı analiz etmeniz ve hayatınızdaki önemli olayları ve insanları bir süzgeçten geçirmeniz ile alakalıdır. Kendinize güveniniz ve neşeniz tamdır, hiç kimsenin canınızı sıkmasına izin vermezsiniz. İş sorunları kendiliğinden yoluna girebilir, yeni iş fırsatları yaptığınız ya da yapacağınız işleri belli bir planda uygulamaya koyma fırsatı doğar. İkili ilişkilerde bazı sıkıntılar yaşanabilir. Bunun sebebi Merkür ve Venüs gezegeninin zıt burcunuzdan geçişi süresince partnerinizin ihtiyaçlarını görmezden gelmek ya da onun adına kararlar vermenizden kaynaklanabilir. Sürekli öne çıkarak ben demeniz ufak tefek tartışmalara yol açabilir. Kendinize olan güveniniz artar, başkaları üzerinde etkili olur ve cazibenizle kendinize hayranlık yaratabilirsiniz. Egonuzun artması yakın ilişkilerde sorun çıkarabilir.

 

Oğlak

22 Aralık / 21 Ocak

Bir aya yakın devam eden bu süreçte geleceğiniz için kendinizi yenilemeye çalışırsınız. Kendinize, isteklerinize ve hayallerinize odaklanırken çevrenizdeki kişiler bencilleştiğinizi düşünebilir. Hatalarınızı ve olumlu özelliklerinizi analiz etme zamanıdır. Kendinize olan güvenizin artması ile başkalarının üzerinde de güçlü etkilere sahip olursunuz. Hayatınızda eksik kalan tüm konuları yeniden gündeme getirir ve sonuçlandırmaya çalışırsınız. Kendinize bu denli fazla odaklanmak eşiniz ile aranızı açabilir. Partnerinizin bencilleştiğinizi ve sadece kendinizi düşündüğünüzü ona karşı baskıcı davrandığınızı dile getirebilir. Sahip olduğunuz her değeri gözden geçirmeye başlarsınız. Büyük bir kısmı maddiyatla ilgili olmasına rağmen hayatınızdaki kişileri de daha çok sahiplenirsiniz. Kendinizi kanıtlama, yaptıklarınızı herkesin görmesi gerektiği düşüncesine esir olabilirsiniz. Bu amaçla evde yapılan toplantılar, davetler gündeme gelebilir. Fazla masraflı bir süreçtir ama yaptığınız harcamalar gözünüze batmaz.

 

Kova

22 Ocak / 19 Şubat

Venüs Jüpiter üçgeni kadınlardan gelecek fayda ve bereketi simgeler. Yapmak istediklerinizi sıralayın, küçük emekler sayesinde büyük işlerin ilk filizlerini almaya başlarsınız. Aşk ilişkilerinde sorunlar masaya ılımlı konuşmalar sayesinde daha kolay yatırılır. Duygularınız coşar ve kolaylıkla dışarı akar. Kalbinizden geçen sevgi dalgaları partnerinize de akar ve duygular karşılıklı yaşanır. Bir şeyleri düzeltmek, etrafınızı ve evinizi güzelleştirmek için de kolları sıvarsınız. Etrafınızdaki tüm çirkinlikleri ortadan kaldırmak için kolları sıvarsınız. Evinizi de güzelleştirmeye çalışır bu nedenle biraz masrafa da girebilirsiniz. Negatif duygulardan, korkulardan ve tüm sıkıntılardan sıyrılarak oldukça hoş vakitler geçirilir. Kendinizi bir hayli iyi hissedeceksiniz. Cana yakınlığınız ve sevimliliğinizin daha fazla öne çıkması ile etrafınıza da pozitif enerji gönderecek ve karşılıklı güzel paylaşımlar içinde olacaksınız. Yakın arkadaşlarınızla bir araya gelecek ve bağlılığınızı sağlamlaştıracaksınız.

 

Balık

19 Şubat / 20 Mart

Sevgi her şeyin anahtarıdır ve bu bilinçle etrafınızdaki herkesi motive eder övgü dolu sözlerinizle onore edersiniz. İş arayan birine iş bulmasında yardımcı olur, muhtaç olanlara el uzatarak ruhunuzu rahatlatırsınız. Etrafınıza karşı koruyucu, savunmacı ve uysal davranışlar sergilersiniz. Çocuklarla alakalı faaliyetler de gündeme gelebilir. Kendi çocuğunuz olmasa bile başka çocuklara zaman ayırır onlara hediyeler alarak güzel hisler içinde olursunuz. Nasıl ve neler siz mutlu edebilir bu sorunun yanıtını tarafsız olarak vereceksiniz. Alacağınız güzel haberler sayesinde geleceğe umutla bakmaya başlayacaksınız. Mutluluk ve refahın başınızı döndürmesine izin vermez başkalarına da el uzatmaya çabalarsınız. Başkalarına yaptığınız her yardım size geri döner. Hiçbir beklentiniz olmadan birinin derdine derman olursunuz ve aynı gün içinde sizin pürüzlü bir işiniz kendiliğinden çözüme ulaşır. Hem duygusal hem de fiziksel isteklerinizi bir arada yaşayacağınız karşı cins ilişkileri de başlayabilir. Diğer zamanlara oranla özgüveniniz yüksekte ve korkusuz olacaksınız.

error: Content is protected !!