01 Mart – 07 Mart 2021 Haftası Burç Yorumları

01 Mart – 07 Mart 2021 Haftası Burç Yorumları

Koç 21 Mart/ 20 Nisan

Aklınızdan geçenleri sıralayın birçoğunun gerçekleştiğini göreceksiniz. Yeni fikirleri ve öğretileri şu an yaptığınız işlere katarak ilerleme fırsatları yakalayacaksınız. Gayretlerinizin sonucunda başarılarınızın ödüllendirilmesi vardır. Yaratıcı bir şekilde kendinizi ifade etmek için adımlar atmaya başlayacaksınız. Daha önceleri büyük çabalarla ektiğiniz ağaçlar bu süreçte meyvelerini verir. Kardeş, kuzen ve komşularla iş birliği ve dayanışma içinde olacak daha sık görüşme kararları alacaksınız. Lüks eşyalar almak, harcamalar yapmak ve mali zenginliği sergilemek için cömert davranışlarda bulunmak bütçenizi zorlayabilir. Kazanç ve harcamalarınız arasında dengeyi oturtmak zorundasınız. Çok fazla harcama yaptığınızı fark edin. Sizden daha az kazanan kişilerin birikimlerini nasıl değerlendirdiklerini ve harcamalarını gözlemleyin ve örnek almaya çalışın. Bir parça tutumlu olmak cimri olmak değildir.

Boğa 21 Nisan/ 21 Mayıs

Bu hafta boğalara önerim; hangi konularda susup hangi konularda konuşacağınızı bilmenizdir. Kendinizi ifade ederken kullandığınız kelimelere özen gösterin. Doğruları söylemekten geri kalmayın fakat bunu yaparken etrafınızda ki insanları kırmamaya itina etmeniz gerekiyor. Üstelik siz birini kırdığınız zaman başka biri de sizi farklı bir konuda olsa kıracak ve önünüze engeller çıkaracaktır. Burcunuzda transit geçiş yapan Uranüs adeta bir paratoner gibi çalışıyor. Gergin enerjinizi birtakım hobilerle ve dostlarla sohbet ederek atmaya çalışın. Çevrenize yöneltirseniz artarak size geri dönecektir. Ani kararlardan uzak durun. Aklınızdan geçenleri aklına ve size olan sevgisine güvendiğiniz kişilere anlatın ve onlarında fikrini aldıktan sonra karar verin. Yatırım ve yeni kaynaklarla ilgili önemli fırsatlar yakalayacaksınız. Hırçın tavırlarınızdan uzaklaştıkça hayatınıza güzelliklerin aktığını göreceksiniz.

İkizler 22 Mayıs / 22 Haziran

Bu hafta burcunuzda transit geçişe başlayacak Mars gezegeni olumlu açılar yaparak hayatınıza birçok güzel başlangıcı getirebilir. Profesyonel olarak hızlı bir şekilde ilerlemeye ve mevki sahibi olmaya odaklanırsınız. Yakınlarınızı da istekleri doğrultusunda adım atmaları için kararlılıkla teşvik edersiniz. Bugüne kadar ki yaptığınız başlangıçlar ve çabalarınızın ödüllendirilmeleri gündeme gelir. Sosyal hayat, dostluklar, organizasyonlar, hayaller, eğlence planları aniden gündeme gelir. Sorumluluklarınız ile istekleriniz arasındaki uçurumları ortadan kaldırmanın yollarını kolaylıkla bulursunuz. Meslek, statü ve kariyeriniz ile ilgili aksilikler, engellenmeler önünüzden çekilir. Doğru zamanda, doğru yerde, doğru kişilerle tanışma fırsatı bulursunuz. Kendinize yetmenin yarattığı mutluluk ile etrafınıza pozitif enerji gönderirsiniz. Daha dinamik ve iş bitiren durumlar içinde olursunuz.

Yengeç 23 Haziran/ 22 Temmuz

Haftanın ilk günleri sebepsiz içsel sıkıntılar yüzünden keyifsiz anlar geçirebilirsiniz. Hafta ortasından itibaren üzerinizdeki negatif enerjilerden sıyrılarak her anlamda başarı ve mutluluğu yaşamınıza çekmeye odaklanırsınız. Uzun yıllardır sizi zorlayan sağlık sorunlarınızda da iyileşmeler da bu sürece denk gelir. Fiziksel ve psikolojik olarak İyileşme ve yaşama daha güçlü tutunma görülür. Birçok konuda yaşam kalitenizi yükseltmeye çabalarsınız. Popülariteniz artar, herkes tarafından beğenilir ve sevilirsiniz. Bu süreçte yakınınızda olan bir kadından güçlü destek ve yardımlar alırsınız. Oldukça önemli haberlerin alınacağı bir zaman dilimidir. Beklediğiniz ya da beklemediğiniz hayat boyu hatırlanacak önemli haberler en iyi şekilde ortaya çıkar. Otoriteler, ebeveynler, sizden daha üstte olan herkes ile kolaylıkla anlaşma sağlanır. Sabırlı ve disiplinli davranırsınız. Amaçlarınızı iyi saptayıp doğru kararlar vererek büyümenize yardımcı olacak olumlu adımlar atarsınız.

Aslan 23 Temmuz/ 22 Ağustos

Transit Uranüs, Satürn ve Jüpiter gezegeninden aldığınız olumsuz açıları Mars gezegeninden aldığınız olumlu açı sayesinde bertaraf edeceksiniz. Bu sürece yaşadığınız olumsuzlukları ortadan kaldırmak için bir mola gibi düşünün. Sizi yüksek yerlere götürecek güçlü kişilerle şanslı karşılaşmalar gündemde olacak. Sizi uzun zamandır üzen, sıkan koşulları ve kişileri değiştirmeye çabalayacaksınız. Değiştirmekten umudu kaybettiğiniz kişilerden ise uzaklaşmayı tercih edeceksiniz. Yaptığınız bazı hatalarınızla alakalı kendinizi de eleştireceksiniz. Bundan sonrasında öne çıkarmanız ve kontrol altına alınması gereken özelliklerinizi bir süzgeçten geçirerek öncelikle kendinize ulaşma çabasında olacaksınız. Finansal konularda da bugüne kadar yaşadığınız şans ve şansızlıkları analiz edeceksiniz. Maddi anlamda yaptığınız hesapları ve yaşadığınız talihsizlikleri kimse ile paylaşmasanız dahi açık ve net şekilde görürsünüz.

Başak 23 Ağustos- 22 Eylül

Kare burcunuz olan ikizler burcunda transit geçişe başlayan Mars gezegeni sizi oldukça gergin bir hale getirebilir. Savunduğunuz bazı konularda çevreniz ile çatışmalar yaşayabilirsiniz. Bugüne kadar birçok konuda yanınızda olan bir arkadaşınız ile hiç olmadık nedenlerden tartışmalar yaşayıp dargın olma durumları yaşayabilirsiniz. Psikolojinizin hassas olması yeme içme eğilimini arttırarak aşırı kilolara ve mide sorunlarına sebep olabilir. Maddi anlamda alacak, verecek meselelerinde karmaşalar yaşanabilir. Borsa, kumar, spekülasyon, kredi işlemlerinde dikkatli olmalısınız. Küçük bir hata kayıplar yaşamanıza neden olabilir. Kendinizi farklı hissetmek ve özgürce davranmak adına farklı fikirlerinizi hayata geçirmek istersiniz. Fakat bu düşünceleriniz yüzünden insanlar tarafından dışlanırsınız. Yakınlarınız ile sorunlar yaşarsınız. Ani kararlardan ve başlangıçlardan bir süreliğine uzak durmalısınız.

Terazi 23 Eylül / 22 Ekim

Jüpiter, Satürn ve Mars gezegeni olumlu açıları ile size muhteşem destekler sunuyor. Geçtiğimiz aylarda yaşadığınız bazı sıkıntılar sizi değişime zorluyor. Geçmişten gelen kin, nefret, dargınlık gibi konular aniden zaman aşımına uğramışçasına ortadan kalkar. Affetmenin verdiği ruhsal bütünlük içinde geçmişte size en büyük kötülüğü yapan bir kişinin istediği desteği vererek aslında sizin için en zor olan bir şeyi yapmış olursunuz. Yaptığınız hiçbir iyilik için övünmeden kendi içsel huzurunuzu bulmaya çalışacaksınız. Sorumluluklar, fedakârlıklar size zor gelmez. Her tür ilişkinizin olumlu olarak ilerlemesi için çaba ve emek sarf edersiniz. Pozitif anlamda derin bir içsel değişim gözlenir. Fakat bu değişim sizi hedeflerinize taşıma adına olumlu olarak ve hızla gerçekleşir. İlginç tesadüfler kişiliğinize pozitif anlamda damga vuracak niteliktedir. Tesadüfen oluşan bir olay hayatınızı yeniden yönlendirmenize olumlu katkılar yapacaktır. Geçmişte sizi zorlayan unutamadığınız sıkıntılarınızdan sıyrılıp hayata pozitif olarak bakmaya başlarsınız.

Akrep 23 Ekim/ 21 Kasım

Zamanında tepki vermeniz gereken yerlerde sustuğunuz ama içinizde biriken olumsuz duyguları Mars transiti nedeni ile dışarı çıkaracaksınız. Fakat yaşadığınız sıkıntıların üzerinden uzun zamanlar geçti ve şimdi ortada bir şey yokken oluşan patlamalar haklı olduğunuz halde haksız duruma düşmenize neden olabilir. Üstelik patladığınız kişiler yakınlarınız ve eşiniz olduğu için onlarında heybeleri boş değil. Çatışma, çatışmayı doğurur unutmayın. Kimse tarafından anlaşılmadığınızı düşünebilirsiniz. Bu durumda da kendinizi eleştirmeniz gerekiyor. Demek ki kendinizi doğru ifade edemiyorsunuz. Yakınlarınızla yaşadığınız sorunları çözmenin ana yolu o kişiye karşı hırçın davranmaktansa iyilik ve sevgi içinde yaklaşmanız olacaktır. Öfkenin hiç kimseye bir şey kazandırmadığının çok iyi farkındasınız. Başkalarını doğru yolu göstermenin üstadısınız. Çevrenize verdiğiniz öğütleri kendi hayatınıza da uygulayın.

Yay 22 Kasım / 21 Aralık

Transit Mars gezegeni zıt burcunuzda ilerlemeye başlıyor. Bu nedenle aşırı hassas, duygusal ve alıngan olacağınız günler geçirmeye hazır olun. Fikirlerinizden emin olamaz, sürekli olarak karar değiştirebilirsiniz. Başka insanlar tarafından hayata bakışınız değişebilir. Kendinizi beğenmediğiniz, olumlu ve iyi şeyi yaparken dahi “acaba yanlış mı yapıyorum” yanılgılarına düştüğünüz bir zaman dilimidir. Geçmişte aşırı fedakârlıklar yaptığınız insanların sizi hayal kırıklığına uğratması nedeni ile içsel yapınızda gizliden gizliye aşırı üzüntüler yaşayabilirsiniz. Kızdığınız kişilerden çıkaramadığınız öfkenizi yakınlarınızda olan hiçbir kabahati olmayan kişilere yansıtmanız dargınlıklara yol açabilir. Oldukça iyi konuşma yeteneğiniz olduğu halde kelimeleriniz ile düşman kazanabilirsiniz. Duygusal hayatınızda da fiziksel çekimle sevgiyi birbirine karıştırır, cinsellikte mutlu olduğunuz kişilere aşık olduğunuzu zannederek yanlış ilişkilere sürüklenebilirsiniz.

Oğlak 22 Aralık 21 Ocak

Sezgileriniz artar, yol gösterici rüyalar sizi yanıltmaz. Tam anlamı ile hayatınızda kötü giden her ne varsa yeniden yapılandıracağınız sizi üzen sıkan her şeyden kolaylıkla kurtulacağınız bir süreçtir. Hayatınızda yeniden inşa edeceğiniz ve tesadüfen karşılaşılacağınız olumlu olaylar gündemdedir. Ruh ve bedeniniz uyum içinde olur ve bugüne kadar öğrendiğiniz ve hayattan aldığınız bütün dersleri pozitif olarak yaşama aktarırsınız. Annelik ve babalık yapma eğiliminiz fazlalaşır. Çocukları yetişkin hale gelenler ise bu duygularını yakın aile fertlerinin çocukları ile ilgilenerek ya da torunları ile ilgilenerek yaşamaya çalışırlar. Geçmişe ait tüm yaralar kolaylıkla sarılır. Huzur ve mutluluk içinde ve özgüveniniz oldukça yüksektir. Ruhunuza dönük sizi üzen ve takıntılarınız olan her konuyu hiç kimseden yardım almadan kolaylıkla masaya yatırırsınız. Hiçbir şeyden korkmamanız olayları daha kolay çözmenize yardımcı olur.

Kova 22 Ocak / 19 Şubat

Kendi başarınız için yeniden çabalamaya ve başarı için büyük umutlar içinde çalışmaya başlarsınız. Transit Mars gezegeni burcunuzda bulunan Jüpiter ve Satürn gezegenine yaptığı üçgen açı ile hayatınıza meyvelerini ilerleyen dönemde alacağınız oldukça önemli şanslar sunar. İdeallerinize ve hayallerinize odaklanırsınız. Mantığınız da önde olarak bugüne kadar yapmak isteyip de engellendiğiniz birtakım öncelikleriniz yüzünden vazgeçtiğiniz isteklerinizi büyük çabalar içinde gerçekleştirme uğraşına girersiniz. Fiziksel ve ruhsal olarak hiç olmadığınız kadar güçlü olursunuz. Geçmişten gelen halledilmemiş sorunlar ve sıkıntılar bu süreçte kolaylıkla çözülür. Attığınız adımlarınız kendinize ve çevrenizdeki insanlara faydası dokunur. Yeni ve eski arkadaşlar ile daha fazla birlikte olur ve birlikte kurulan gruplar içinde söz sahibi olursunuz. Elinizi attığınız her konuyu başaracağınızı düşünür ve pozitif enerji ile birçok fırsatı hayatınıza çekersiniz. Gelişmenize ve mutluluğunuza engel olan zaaflarınızın farkına varıp bunları kolaylıkla halledersiniz.

Balık 19 Şubat / 20 Mart

Kare burcunuz olan ikizler burcunda transit geçişe başlayan Mars gezegeni sizi biraz sinirli hale getirebilir. Birçok insandan olumsuz eleştiri almak hayatınız ile ilgili ile yanlış yaptığınız düşüncesinin yerleşmesine sebep olur. Eleştirilere sert tepkiler verirken aslında haklı olduğunuz konularda dahi haksız duruma düşebilirsiniz. Çevrenizdeki kişileri kibarca uyararak susturabilirsiniz. Önemli olan sizin tarafsızca kendinizi eleştirmenizdir. Bunu yaparken de kendinize haksızlık yapmamaya çalışın. Herkes hata yapabilir önemli olan hatalarımızdan aldığımız dersler ve doğru yolu bulmamızdır. Yaşam enerjisi, dayanıklılık, korkusuzluk, güç ve sağlık veren Mars gezegeni olumsuz açılarında bu konularda problemler çıkar. Aşırı yorgunluk hali, hiçbir şey yapmak istememe, diğer taraftan sert davranışlar ortaya çıkar. Partnerinizin hoşuna gitmeyen davranışlardan uzak durun. En azından kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyleri sizde yapmayın.

error: Content is protected !!